03.07.2010 Rīga, Latvija

«Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera»


2010. gada 3. jūnijā autocentrā «Domenikss», kas atrodas Rīgā, Krasta ielā 34, norisinājās Vācijas Tautsaimniecības balvas pasniegšanas ceremonija, kurā SIA «CORVUS Company» piedalījās kā viens no finālistiem.

Šīs balvas pasniegšana Latvijai ir nozīmīgs notikums, lai uzturētu ekonomiskās attiecībās abās valstīs. 2010. gadā Vācijas-Baltijas Tirdzniecības kamera jau divpadsmito reizi, pasniedz šo balvu.

Finālisti bija: zinātnisko mērinstrumentu izstrādātāji un ražotāji AS «Bruker Baltic», bīstamo atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība, SIA «CORVUS Company», automatizācijas sistēmu un alternatīvo enerģijas izstrādātāji un ražotāji SIA «Embedded Systems», ekoloģiskās kosmētikas ražotāji SIA «Madara Cosmetics», saldumu ražotājs SIA «Saldus Pārtikas kombināts» un kokapstrādes uzņēmumu SIA «Teiko».

Vācijas Tautsaimniecības balvas iecere ir veicināt Vācijas un Latvijas saimniecisko sakaru pozitīvo attīstību, motivējot Latvijas uzņēmumu sadarbību ar vācu partneriem. Balvas mērķis ir to vietējo uzņēmumu apbalvošana, kuri dizaina, kvalitātes, ražošanas, pakalpojumu vai eksporta pilnveidošanai ir veltījuši īpašu piepūli. Vienlaicīgi šī balva ir Vācijas uzņēmumu tiešs atzinības apliecinājums Latvijai.

Piešķiršanas kritēriji kandidātiem Balva tiks pasniegta vienam mazam/vidējam uzņēmumam par sasniegumiem Vācijas un Latvijas ekonomisko attiecību attīstīšanā, akcentējot uzņēmumu veiksmīgu pielāgošanos krīzes apstākļiem.

Piedalījās uzņēmumi no dažādām nozarēm. Žūrijas Komisija kandidātus atlasīja pēc vairākiem kritērijiem, kā arī personīgi apmeklēja izvēlētos uzņēmumus, lai noteiktu uzvarētāju.

Žūrijas komisijā būs pārstāvētas sekojošas institūcijas:
  • Vācijas – Baltijas Tirdzniecības kamera
  • Vācijas vēstniecība Latvijā
  • Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
  • LR Ekonomikas ministrija
  • Sponsoru pārstāvis
  • Mediju pārstāvis

Uz komisiju atstāja iespaidu «CORVUS Company» darbības veids un vēlme un neatlaidība, ar kuru uzņēmums pārvar grūtības savā ceļā. Uzņēmuma galvenais uzdevums ir apkārtējās vides aizsardzība ieviešot modernas tehnoloģijas bīstamo atkritumu apsaimniekošanā terminālos, ostās, habos un rūpniecības uzņēmumos. Galvenais darbības virziens — kuģa balasta ūdens, tilpņu ūdens (naftas piesārņotu) savākšanu Baltijas ostās, kā arī naftas atkritumu pārstrāde iegūstot otrreizējās izejvielas, un naftas nogulšņu, duļķu un naftas saturošā ūdens utilizācija.

Kā pamatojums savai unikalitātei un par pieliktajām pūlēm, lai stiprinātu sadarbību starp abām valstīm, kompānija «CORVUS Company» tika piešķirts goda diploms.